na zdjęciu Halina Rasiakówna, fot. Piotr Paweł Wójcik

46. Wrocławska Księga Pamięci – medale i Super Diamenty od prezydenta miasta

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru – obchodzony w cieniu wojny w Ukrainie – przyniósł nam szczególne wyróżnienie. Związek Artystów Scen Polskich – Stowarzyszenie Oddział we Wrocławiu przyznało swoją doroczną nagrodę „Społeczności Teatru Polskiego Wrocław”. To honor dla nasz wszystkich, dla Was Wszystkich: artystek, artystów, pracowników i pracowniczek technicznych, organizacyjnych, obsługi widowni, a przede wszystkim dla Naszej Publiczności, w tym dla Naszych Przyjaciół, dzięki którym możemy tworzyć i dzielić się naszą sztuką.

Ze szczególna satysfakcją przeczytaliśmy uzasadnienie towarzyszące wyróżnieniu: „Nagroda została przyznana przez nasze środowisko nie tylko za szczególne zasługi na polu artystycznym, ale także za niezłomną postawę dążącą do bezkompromisowego poszukiwania wolności tworzenia. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ta wyjątkowa Społeczność Teatralna nieustannie i z sukcesem poszukuje artystycznych form dialogu z publicznością, inspirując twórców nie tylko z Dolnego Śląska”.

Szczególne podziękowania za zaufanie, przyjaźń i opiekę kierujemy do Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, dyrektora Wydziału Kultury Jerzego Pietraszka i dyrektora Instytutu Grotowskiego Jarosława Freta.

Halina Rasiakówna oraz Tadeusz Pszonka (ZASP), fot. Piotr Paweł Wójcik

Międzynarodowy Dzień Teatru w Podziemiu, fot. Piotr Paweł Wójcik